054-5414199
08-9428360
דף הבית אודות כתבות
 
    דף הבית
    ייעוץ ואימון
נשק סרק או נשק דמה ?
 
נשק סרק

למעשה לא קיים מושג כזה 'נשק סרק', כאשר מדברים על 'נשק סרק' הכוונה היא לכלי נשק רגיל אשר יכול לירות את כל סוגי הכדורים וביניהם כדורי סרק, לעתים נדרש לבצע התאמות קטנות בכלי הנשק.
נשק סרק מחויב ברישיון ע"פ החוק במדינת ישראל ובהתאם לכך השימוש בנשק סרק בסרטים ומחזות הנו בעייתי ועלול להיות מסוכן. על מנת להשתמש בנשק סרק (רובה או אקדח) יש צורך בליווי בעל הנשק, כמו כן יש לאחסנו בהתאם לדרישות החוק המחמירות.
כדור סרק הוא כדור תחמושת המכיל אבק שריפה אך אינו כולל קליע, שאותו הודף אבק השריפה בכדור חי. ירייה של כדור סרק יוצרת רשף וקול נפץ, אך אינה משגרת קליע. כדור סרק גורם לרתע נמוך יותר מאשר כדור חי.
כדורי סרק משמשים במצבים שבהם נדרשת תחושה של ירייה, אך ביריית כדור סרק יש סיכון שלא לצורך. על מנת לבצע ירי ברובה אמיתי יש צורך בהדרכה ותרגול.
 
נשק דמה (רפליקה)

נשק דמה (רפליקה) הנו חיקוי מושלם של הנשק המקורי אך אינו יכול ואינו מיועד לירי של כדור חי או כדור סרק. כל האביזרים הנלווים כגון ציין לייזר, פנס, ידיות וכו' ניתנים להרכבה על נשק הדמה ולכן הוא מתאים מאוד לשימוש בסרטים ומחזות.
נשק דמה אינו מוגדר כנשק חי ולכן כל החוקים והתקנות אינן חלות עליו (נשיאה ושימוש בנשק דמה אינו מחויב ברישיון או בליווי של בעל הנשק)

 
מחסן האביזרים של שמיל מתמחה בהשכרת נשק (רפליקה) לסרטים ומחזות, כמו כן ציוד צבאי נלווה. ניתן להתרשם מהמבחר בקטגוריות השונות שבאתר זה