054-5414199
08-9428360
דף הבית אודות כתבות
 
    דף הבית
    ייעוץ ואימון
נשק לסרטים/ ציוד צבאי לסרטים

נשק לסרטים/ ציוד צבאי לסרטים הנו מושג רחב שמכיל בתוכו מגוון רב מאוד של כלי נשק ואביזרים נלווים.
כאשר מעוניינים להשכיר כלי נשק לתעשיית הטלוויזיה, קולנוע תיאטרון (מחזות/הצגות), פרסומות וכו' חשוב לאפיין את הצורך ובהתאם לזאת לפנות לגורם הרלוונטי.
 
קיימים 3 סוגים של נשק לסרטים:
  1. נשק חם
  2. נשק קר 
  3. אביזרים ועזרים נלווים
 
נשק חם כולל בתוכו אקדחים, רובים, מקלעים, תתי מקלע, רובה צלפים, רובה צייד וכו' 
נשק קר כולל בתוכו סכינים, מצ'טות, כידונים, אגרופנים ועוד
אביזרים נלווים כוללים בתוכם רימונים, מוקשים, תוספות לרובים/אקדחים, 'מדונה', משקפות, מדים, קסדות, אפודי"ם, פנסים, מכשירי קשר, אלונקה, רשתות הסוואה ועוד
 
 
ישנם 3 סוגים של נשק חם הניתנים להשכרה
- נשק אמיתי/סרק
- נשק המופעל בגז
- רפליקה
 
נשק חם 
במשך שנים רבות תעשיות הקולנוע, הטלוויזיה, והתאטרון בישראל ובעולם השתמשו בכל סוגי כלי הנשק לסרטים אך כאשר חיפשו אוטנטיות (כולל אפקטים) הברירה הכמעט היחידה שנותרה היתה שמוש בנשק אמיתי/סרק.
יש לזכור כי השימוש בנשק אמיתי/סרק (בישראל) מחייב נוכחות של סוחר נשק מוסמך, מיומנות בהפעלה, מחויב בכללים נוקשים וקפדניים של משרד הפנים ומהווה סיכון לצוות השחקנים וההפקה וזה עוד מבלי להתייחס לעלות הגבוהה והקשיים הלוגיסטיים (יש לתאם מראש את יום הצילום והשעות, סוחר הנשק מחויב לשלוח למשרד הפנים את רשימת השחקנים מבעוד מועד וכו').
בעקבות ההתקדמות הטכנולוגית ,הצורך לעמוד בתקציבים הדוקים ונוחיות לוגיסטית התפתחה תעשיית הרפליקות לרמה גבוהה מאוד. כיום ניתן להשכיר מגוון רב מאוד של רפליקות אשר זהות למקור ועשויות מחומרים איכותיים, על הרפליקות ניתן להרכיב כל אביזר נלווה ממש כמו על נשק אמיתי כגון: צייני לייזר, פנס, טלסקופ, מדפסים ודורגלים מיוחדים וכו' כך שלא ניתן להבחין כי מדובר ברפליקה. את האפקטים ניתן להוסיף במחשב.
 
נשק קר 
נשק קר ניתן להשכרה וצילום מכל מחסן אביזרים
 
אביזרים ועזרים נלווים 
אביזרים צבאיים ניתן להשכיר במספר מחסני אביזרים אך כאשר מעונינים להתאים את כלי הנשק והאביזרים הנלווים מומלץ לעשות זאת תחת אותו מחסן אביזרים. חשוב להתאים את הנשק ,המדים והציוד הנלווה לתקופה הרלוונטית ולמקצוע החיילים על מנת לשמור על מקצועיות ואותנטיות.
 
מחסן האביזרים של שמיל מתמחה בהשכרת נשק לסרטים (רפליקות) וציוד צבאי לסרטים והנו המוביל בתחומו בישראל, הוא מנוהל ע"י מומחה לנשק אשר מתמצא בפן ההסטורי, ובהיכרות עם היחידות הלוחמות ושיטות הלחימה השונות ממלחמת העולם הראשונה ועד ימינו